Yerel

TEKKEKÖY'DE ZAFER BAYRAMI KONSERLERİ DÜZENLİYORUZ

Tekkeköy'de Zafer Bayrami Konserle Kutlanacak

Tekkeköy Belediyesi tarafindan 27 Agustos günü Samsunspor 19 Mayis Stadyumu yanindaki etkinlik alaninda Zafer Bayrami konserleri düzenlenecek. 30 Agustos Zafer Bayrami’nin 100. yil coskusu Karadeniz müziginin özgün sesi Selçuk Balci ve pop müzigin güçlü ismi Demet Akalin’in sahne alacagi konserlerle kutlanacak. Saat 20.00’de Selçuk Balci ve 22.00’de Demet Akalin sahneye çikacak.

Sevilen sanatçilara yogun ilgi olmasi beklenirken, düzenlenecek açik hava halk konserlerine katilim tamamen ücretsiz olarak duyuruldu. Samsun Büyüksehir Belediyesi ile is birliginde konser alanina gidis dönüsü saglayan tramvay hattinin da saat 17.00 - 01.00 arasinda ücretsiz olarak hizmet verecegi belirtildi.

Tüm halki düzenlenecek konserlerle Zafer Bayrami coskusunu yasamaya davet eden Tekkeköy Belediye Baskani Hasan Togar, “Baskomutan Mustafa Kemal Pasa liderliginde Türk askerinin kahramanligiyla kazanilan Büyük Taarruz’un 100. yil dönümünü kutlayacagiz. Bugün bizim bu anlamli günü kutlayabilmemiz bugünlere gelebilmemiz, bize yarinlari saglayan Türk askerinin fedakarligi sayesindedir. Onlari rahmet ve minnetle aniyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulusuna giden yolda önemli bir mihenk tasi olan 30 Agustos ayni zamanda bir zafer ve cosku günüdür. Büyük zaferin 100. yil coskusunu Tekkeköylü hemsehrilerimize ve Samsun halkina en iyi sekilde yasatmak da bize düsen bir görevdir. Biliyorsunuz yakin zamanda evlere kapandigimiz bir dönem de yasadik.

Sanatsal etkinliklerden toplu bir araya gelmelerden uzak kaldik. Hem milli birlik beraberligimizi hissedecegimiz bir gurur günü yasamak hem de pandeminin üzerimizdeki olumsuz etkilerini atmaya bir vesile olarak 27 Agustos günü açik hava halk konserleri düzenliyoruz. Sevilen sanatçilarimiz Selçuk Balci ve Demet Akalin o gün bizimle beraber olacak. Tüm vatandaslarimizi Zafer Bayrami coskusunu yasamak üzere Samsunspor 19 Mayis Stadyumu yanindaki etkinlik alanimiza davet ediyorum” dedi.

Takip Edin

Çok Okunan Haberler