Samsun Haber

SAMSUN’DA BİR KİŞİ İKİ AYAĞI OLMAYAN ENGELLİ İLE ARKADAŞINI DARPETTİ

SAMSUN’DA BİR KİŞİ İKİ AYAĞI OLMAYAN ENGELLİ İLE ARKADAŞINI DARPETTİ

Samsun’da bir kişi, iki ayağı olmayan Irak uyruklu engelli ile yanındaki arkadaşına saldırdı

Samsun’un İlkadım İlçesi’nde yol vermediği gerekçesiyle bir kişi, iki ayağı olmayan Irak uyruklu engelli ile yanındaki arkadaşını darbetti.


YOL VERME TARTIŞMASI

İlkadım İlçesi Gazi Müzesi önünde meydana gelen olayda yolda elektrikli engelli aracı ile seyir halinde olan Irak uyruklu Mühah Fadullah W. ve yanında bulunan Y.A.H., otomobilinden inen A.K.’nin yumruklu saldırısına uğradı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve cankurtaran sevk edildi. Olayda engelli Münah Fadullah, dudağından, yanında bulunan arkadaşı Y.A.H., ise burnuna aldığı darbelerle yaralandı.


İKİ BACAĞIM YOK, İNER İNMEZ BANA SALDIRDI

Olay anını anlatan Münah Fadullah, iki ayağı olmadığı halde tanımadığı bir kişinin saldırısına uğradığını belirterek, “Ben engelliyim. Yolda elektrikli motosikletim ve arkadaşımla giderken, acelesi vardı galiba. İner inmez önce bana sonra da arkadaşıma saldırdı. Benim iki ayağım yok. Motorumun şarjı az diye yavaş gitmek zorundayım. Dudağım patladı. Şikayetçiyim” dedi.


ALLAH CEZASINI VERSİN

Olayı gören görgü şahidi Necdet Kıspet ise suçlunun saldırgan olduğunu söyleyerek, “Suçlu arkadan gelendi. Çünkü engelli yavaş gitmek zorunda. Hızlı nasıl gitsin. Düşse kim kaldıracak? Acımasız adamlar. İner inmez saldırdılar. Biz ırk ayrımı yapmıyoruz. Böyleleri sokağa çıkmasın. Allah bunların cezasını versin. Adalette versin” diye konuştu.GÖZALTINA ALINDILAR

Araştırma yapan polis olayı gerçekleştiren A.K. ve otomobilde bulunan M.C.Ş.’yi gözaltına aldı. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler daha sonra ifadeleri için Gazi Polis Merkezi’ne götürüldü.