Samsun Haber

Hakan Özen İle Gündem Özel'e Katılan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu’ndan İstihdam Müjdesi

Hakan Özen İle Gündem Özel'e Katılan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu’ndan İstihdam Müjdesi

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Hakan Özen ile Gündem Özel programına katıldı.

Sarıcaoğlu, şunları dedi:

''Kavak Organize Sanayi Bölgesinde 2014 yılından önce 5 fabrika, bölge istihdamına katkıda bulunuyordu. Günümüzde aktif olarak Kavak OSB bölgemizde 30 fabrika faaliyet göstermektedir. Birinci ve ikinci etapta yerimiz kalmadığı için üçüncü etap ile ilgili 530 bin metrekarelik alanı kapsayacak şekilde 80 fabrikanın daha faaliyet gösterebileceği bölgemize, istihdama ve ekonomiye katkı sağlaması amacıyla sayın Valimiz önderliğinde çalışmalarımızı yapıyoruz. 

Kavak bölgemizde yaşayan halkımıza yeni iş alanları açma gayretindeyiz. Ekonomik kaygılar dolayısıyla göç eden vatandaşlarımızın da memleketlerine geri dönmelerine imkan sağlamak istiyoruz. Kavak OSB bölgemizde birinci ve ikinci etapta yapımları devam etmekte olan fabrikaların üretime başlamalarıyla birlikte 3.500 vatandaşımıza istihdam imkanı sağlanmış olacak. 

Yurt dışından bölgemize firma yetkilileri gelerek ziyaretlerde bulunmaktadırlar. Kavak OSB bölgemizde faaliyet gösteren firmalarımız yurt dışına ihracat yaparak ekonomiye katkı sağlamaktadır. Dolayısıyla, belediye olarak ilçemize katkıda bulanan vatandaşlarımıza ve yatırımda bulunacak olan müteşebbislerimize her türlü desteği sunmaya hazırız.''

Programın tamamını izlemek için tıklayın: 

https://www.facebook.com/1015309101930052/videos/121036100070472Yorumlar

Bir Yorum Yaz