Dünya

O meclis beklendiği gibi asılsız  iddialara sahip çıktı

O meclis beklendiği gibi asılsız iddialara sahip çıktı

Bugün 26 Şubat 2021. Ermenilerin 26 Şubat 1992 tarihinde Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ toprağında yer alan Hocalı Kasabası'nda 613 masum sivili katlettiği o vahşet gününün yıl dönümü. Böyle bir günde ise 20. yüzyıl sonunda dünyanın gözü önünde Azerbaycan Türklerine karşı soykırım yapan Ermenilerin asılsız 1915 iddiaları beklendiği gibi Avrupa'da karşılık buluyor. Ermeni diasporası ve lobisi güçlerini kullanarak kendileri soykırım yaptıkları halde 1915 olayları hakkındaki yalanlarını Avrupa meclislerinden geçiriyor.

AVRUPA ÜLKESİNDEKİ O MECLİS ERMENİ YALANLARINI KABUL ETTİ

Hollanda Parlamentosu da yalanları kabul edenler arasında yer aldı. Hristiyan Birlik Partisi (CU) Milletvekili Joel Voordewind'in önerisiyle 1915 olayları ile ilgili Ermeni iddiaları söz konusu parlamentoda geçti.

ÖNERİYE SADECE O PARTİNİN TEMSİLCİLERİ EVET OYU VERMEDİ

Ermenilerin 1915 olaylarına ilişkin asılsız yalanlarının dünyada daha çok tanınmasını öngören tasarıya DENK partisi dışındaki tüm milletvekilleri destek verdi.

DENK partisi Hollanda'da, Türk asıllı Tunahan Kuzu ve Selçuk Öztürk tarafından 2015 tarihinde kuruldu.

Tasarının görüşüldüğü sırada konuşma yapan DENK partisi milletvekili Tunahan Kuzu, şunları söyledi:

 "Sözde Ermeni soykırımı iddialarının araştırılması için Taşnak Partisinin arşivlerinin uzmanlara açılması gerekir."

AVRUPA'DAKİ SİYASETÇİLERİN VE SİYASİ PARTİLERİN İKİYÜZLÜLÜĞÜ

Ermeni lobisi bu asılsız soykırım iddialarını sürekli Avrupa meclislerine taşıyor. Siyasetçiler ve özellikle de iktidardaki siyasi partiler de kendi seçmeninin desteğini kazanmak için bu yalanları destekliyor. Siyasetçiler, tarihi bir yalanı kirli politikalarına alet ediyor.

SEÇİM ÖNCESİ HER ZAMAN BU İDDİALAR GÜNDEME GELİYOR

Avrupa'nın birçok ülkesinde genel ve yerel seçimler öncesi Ermeni lobisinin baskıları sonucu 1915 olayları ile ilgili sözde soykırım yalanlarını içeren yasa tasarıları ve önergeler parlamentolara taşınıyor. Her zaman da bu tasarılar çoğunluğun desteği ile kabul ediliyor. Siyasetçiler seçim öncesi oy kazanmak için ve seçimde başarı kazanmak adına karşılıklı menfaat ilişkisine girerek kirli bir politika izliyor. 

Tunahan Kuzu da tasarının kabul edilmesinin akabinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1915 olaylarının her seçim öncesinde özellikle gündeme getirildiğini söyledi.

KAYNAK: ANADOLU AJANSI

Yorumlar

Bir Yorum Yaz